שירות לאומי-אזרחי

פרטים ליצירת קשר:

מנהלת ארצית: נילי חומן
050-5958666 nili.gvanim@gmail.com

מנהלת מחוז צפון: אפרת גלעד-זילבר
052-6070633 efratg@bat-ami.org.il

מנהלת מחוז דרום: עטרה אפל
058-4111321 ataraa@bat-ami.org.il

מנהלת מחוז ירושלים: חיה הרניק
052-4801939 ah@bat-ami.org.il

תכנית משלבים – שירות לאומי לצעירים עם מגבלה:

תכנית המיועדת לצעירים עם מגבלה בגילאי 18-24, שקיבלו פטור מהצבא ומעוניינים להתנדב לשירות לאומי-אזרחי. מסגרת השירות היא בין שנה לשנתיים, בה משתלב המתנדב 5 ימים בשבוע, 30-40 שעות שבועיות, וממלא תפקיד שהוגדר לו במקום השירות (בחירת מקום השירות מתבצעת תוך חשיבה משותפת בין המתנדב לרכזת). לאורך השירות מקבלים המתנדבים ליווי פרטני ע"י רכזת שמגיעה לביקורים במקום השירות וכן ליווי קבוצתי – מפגשי הכשרה קבוצתיים, ימי העשרה, טיולים ועוד (בממוצע פעמיים בחודש). לאורך השירות ולאחריו מקבלים המתנדבים את מלוא הזכויות שמקבלים מתנדבים אחרים בשירות לאומי או צבאי, בהתאם לתקופת השירות.

התכנית פועלת בכל אזורי הארץ. התקנים בתכנית ממונים ע"י משרד הרווחה, משרד הבריאות, משרד החינוך, עמותת בת עמי ועוד.

עמותת בת-עמי

עמותה המפעילה תכניות של שירות לאומי-אזרחי למגוון אוכלוסיות. אחת התכניות היא תכנית "משלבים" המיועדת לצעירים עם מגבלה (ביניהם גם צעירים בספקטרום האוטיסטי).

פרטים ליצירת קשר:

עופר וורמסר

oferw@sherut-leumi.co.il

052-3400465

תכנית עוצמה

שילוב צעירים מוגבלויות בתפקוד גבוה בין הגילאים 18-23 במסגרת השירות הלאומי. התכנית מציעה השמה משמעותית לתרומה לחברה, שילוב בקהילה והעצמת הפרט כ-30 שעות התנדבות שבועיות, ב-5 ימים בשבוע. לצד השירות הלאומי ישנן קבוצות שווים בפריסה ארצית במסגרת התכנית שנפגשות אחת לשבועיים בשיתוף פעולה עם החברה למתנסים. התכנית ממומנת על ידי משרד הרווחה והרשות לשירות לאומי-אזרחי בשיתוף קרן ההזדמנות.

האגודה להתנדבות

תכנית לשילוב צעירים עם מוגבלויות במסגרת השירות הלאומי-אזרחי

פרטים ליצירת קשר:

מור – מנהלת פרויקטים אגף תכניות מיוחדות
more@shlomit.org.il    050-8289301

ענת – מנהלת אגף תכניות מיוחדות
anat@shlomit.org.il   050-8884454

תכנית שיבול"ת – תכנית שירות הלאומי מונגשת ומותאמת לצעירים על כל הרצף אשר מוכרים במשרד לשירותים חברתיים, מגילאי 17.5-23, צעירים בעלי פטור מצה"ל אשר רוצים לתרום לקהילה ולחברה בדרך אזרחית, ההתנדבות היא 30 שעות שבועיות במגוון רחב של תחומים (כל צעיר על פי רצונו), יש ליווי אחת לשבועיים של רכז/ת התכנית, סדנא קבוצתית אחת לשלושה שבועות, עבודה לפי תכניות קידום אישיות ועוד.

תכנית שלהב"ת – מיועדת לצעירים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוהה, בטווח גילאים 18 עד 23, אשר מוכרים במשרד לשירותים חברתיים. צעירים אלה בעלי תעודת פטור משירות צבאי ורוצים לתרום לקהילה ולחברה דרך שירות לאומי. ההתנדבות היא כ-30 שעות שבועיות, במגוון רחב של תחומים (כל צעיר לפי העדפותיו וכישוריו). קיים ליווי אישי של רכזת האזור הכולל ביקורים במקום השירות אחת לשבעויים, עבודה על פי תכנית קידום אישית, סדנא קבוצתית אחת לשלושה שבועות. קבוצה הומוגנית וייחודית. פועלת רק באזור המרכז (נתניה-רחובות).

שלומית – שירות לאומי

עמותה פלורליסטית לשירות לאומי אזרחי, מפעילים תכניות שירות לאומי מותאמות לצעירים על הרצף האוטיסטי בכל הארץ.

 *** המידע בדף זה נאסף עבורכם לצורך הנגשת המידע הרב ביותר אודות תכניות לצעירים ובוגרים בספקטרום האוטיסטי.
המידע בחלקו סופק על-ידי הגופים השונים ובחלקו נלקח מאתר האינטרנט ודפי המידע של התכניות.
אין העמותה אחראית לתוכן המידע ו/או לתוכן ואיכות התכניות השונות המוצגות כאן, ואין לראות במידע זה משום המלצה על תכנית זו או אחרת.
ט.ל.ח.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות