שירות לאומי-אזרחי

פרטים ליצירת קשר:

 

מנהלת מחוז דרום/ירושלים/ארצי: עטרה אפל

מנהלת מחוז צפון/מרכז: נעמה מיכאלי

טלפון מוקד משלבים: 

052-409-2561

אימייל מוקד משלבים: mishlavim@bat-ami.org.il

 

 

תכנית משלבים – שירות לאומי לצעירים עם מגבלה:

תכנית המיועדת לצעירים עם מגבלה בגילאי 18-24, שקיבלו פטור מהצבא ומעוניינים להתנדב לשירות לאומי-אזרחי. מסגרת השירות היא בין שנה לשנתיים, בה משתלב המתנדב 5 ימים בשבוע, 30-40 שעות שבועיות, וממלא תפקיד שהוגדר לו במקום השירות (בחירת מקום השירות מתבצעת תוך חשיבה משותפת בין המתנדב לרכזת). לאורך השירות מקבלים המתנדבים ליווי פרטני ע"י רכזת שמגיעה לביקורים במקום השירות וכן ליווי קבוצתי – מפגשי הכשרה קבוצתיים, ימי העשרה, טיולים ועוד (בממוצע פעמיים בחודש). לאורך השירות ולאחריו מקבלים המתנדבים את מלוא הזכויות שמקבלים מתנדבים אחרים בשירות לאומי או צבאי, בהתאם לתקופת השירות.

התכנית פועלת בכל אזורי הארץ. התקנים בתכנית ממונים ע"י משרד הרווחה, משרד הבריאות, משרד החינוך, עמותת בת עמי ועוד.

עמותת בת-עמי

עמותה המפעילה תכניות של שירות לאומי-אזרחי למגוון אוכלוסיות. אחת התכניות היא תכנית "משלבים" המיועדת לצעירים עם מגבלה (ביניהם גם צעירים בספקטרום האוטיסטי).

פרטים ליצירת קשר:

מנהלת תוכנית עוצמה: זוהר לביא

טלפון: 054-803-0284 

אימייל:

zohar@sherut-leumi.co.il

תכנית עוצמה

שילוב צעירים מוגבלויות בתפקוד גבוה בין הגילאים 18-23 במסגרת השירות הלאומי. התכנית מציעה השמה משמעותית לתרומה לחברה, שילוב בקהילה והעצמת הפרט כ-30 שעות התנדבות שבועיות, ב-5 ימים בשבוע. לצד השירות הלאומי ישנן קבוצות שווים בפריסה ארצית במסגרת התכנית שנפגשות אחת לשבועיים בשיתוף פעולה עם החברה למתנסים. התכנית ממומנת על ידי משרד הרווחה והרשות לשירות לאומי-אזרחי בשיתוף קרן ההזדמנות.

האגודה להתנדבות

תכנית לשילוב צעירים עם מוגבלויות במסגרת השירות הלאומי-אזרחי

פרטים ליצירת קשר:

ענת – מנהלת אגף תכניות מיוחדות
anat@shlomit.org.il   

050-8884454

תכנית שיבול"ת – תכנית שירות הלאומי מונגשת ומותאמת לצעירים על כל הרצף אשר מוכרים במשרד לשירותים חברתיים, מגילאי 17.5-23, צעירים בעלי פטור מצה"ל אשר רוצים לתרום לקהילה ולחברה בדרך אזרחית, ההתנדבות היא 30 שעות שבועיות במגוון רחב של תחומים (כל צעיר על פי רצונו), יש ליווי אחת לשבועיים של רכז/ת התכנית, סדנא קבוצתית אחת לשלושה שבועות, עבודה לפי תכניות קידום אישיות ועוד.

 

שלומית – שירות לאומי

עמותה פלורליסטית לשירות לאומי אזרחי, מפעילים תכניות שירות לאומי מותאמות לצעירים על הרצף האוטיסטי בכל הארץ.

 *** המידע בדף זה נאסף עבורכם לצורך הנגשת המידע הרב ביותר אודות תכניות לצעירים ובוגרים בספקטרום האוטיסטי.
המידע בחלקו סופק על-ידי הגופים השונים ובחלקו נלקח מאתר האינטרנט ודפי המידע של התכניות.
אין העמותה אחראית לתוכן המידע ו/או לתוכן ואיכות התכניות השונות המוצגות כאן, ואין לראות במידע זה משום המלצה על תכנית זו או אחרת.
ט.ל.ח.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות