שירות צבאי

סביב גיל 16 וחצי מגיע הצו הראשון מצה"ל ומה אז?

ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות תהליך הגיוס וההתנדבות לצה"ל. לקריאה הקישו כאן.

מידע נוסף ניתן למצוא גם באתר מתגייסים של מיט"ב

לבעלי פטור משירות צבאי המעוניינים בשירות התנדבותי בצה"ל, מוזמנים להיכנס לקישורי הפרויקטים הייעודיים מטה וללמוד על תכניות קיימות.

פרטים ליצירת קשר:

יעל יולזרי – רכזת תכניות צעירים
yaels@avneiderech.org.il    052-5611014

תכנית החיילים של אבני דרך מציעה ליווי אישי ותיווך בכל תהליכי החיול ובשירות עצמו. רכזת התוכנית מלווה את החייל, מש"קיות הת"ש והמפקדים על מנת לאפשר שירות משמעותי ותורם.

התכנית מיועדת לצעירים בגילאי 17-21 בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה, מכל רחבי הארץ, הנמצאים בתהליך של התנדבות לצה"ל או גיוס רגיל.

התכנית כוללת ליווי פרטני ע"י מדריך בהם נבנה יחד עם המשתתף מתווה לעבודה אישית והיעדים שאותם הוא מבקש להשיג במסגרת התהליך, בכל הקשור לתהליך אישור ההתנדבות לצה"ל, שיבוץ, השתלבות ביחידה, קשר מול המפקדים וכו'; פגישות ליווי ותיווך במסגרת הצבאית, בעת הצורך, פגישות משותפות עם המפקד/קב"ן/מש"קית ת"ש; השתתפות בסדנאות, הכשרות ופעילויות חברתיות, לעיתים בשיתוף עם אחת מתוכניות העמותה השונות.

עלות:
עלות חודשית למשתתפים טרום תחילת ההתנדבות/גיוס – 350 ₪.
לחיילים/מתנדבים – ללא תשלום.
** תוכנית החיילים מסבסדת ע"י קרן וואהל.

אבני דרך לחיים

עמותת אבני דרך לחיים פועלת למען חיים עצמאיים לצעירים בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה. העמותה מפתחת ומפעילה שירותים חדשניים וייחודיים להכשרה לחיים עצמאיים, הכוללים השתלבות בחיי קהילה, תעסוקה, לימודים, פנאי, חברה ועוד ולהגשמתם של חיים בוגרים מלאים ואיכותיים בסיוע עצמי ובהתאמה אישית. אנו מאמינים בזכותו של כל אדם לנהל את חייו, לבחור את בחירותיו, להיות עצמאי ולקבל את התמיכות לשם כך.

פרטים ליצירת קשר:

מור אלון – מנהלת התכנית

מייל: hiburimd@gmail.com

תכנית "חיבורים" תכנית הכנה לצה"ל המיועדת לנערים אשר אובחנו על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד הגבוה ואספרגר ואושרו לנידוב על ידי צה"ל . התוכנית פועלת בחסות עמותת אפי אספרגר ישראל ובתיאום עם משרד הרווחה שנתן את ברכתו לפרויקט.

מסגרת הכנה קבוצתית להתנדבות במודל שילוב יחידני בצה"ל הכוללת: הכנה לגיוס במסגרת קבוצתית, שילוב יחידני בשירות הצבאי בשלל תפקידים ושיבוץ תוך התאמה בין תחומי העניין, היכולות האישיות לתפקיד בהתאם לצרכי הצבא.

הכנה אורכת כ-3 חודשים, יומיים בשבוע, בתל אביב, וכוללת מפגשים קבוצתיים, יציאה לגדנ"ע, ליווי  לראיונות לשיבוץ לתפקיד. כמו כן, ניתן ליווי פרטני וקבוצתי במהלך השירות ההתנדבותי עצמו והדרכת המפקדים לגבי מאפייני הלקות וההתאמות הנדרשות כדי לשפר את הקליטה והתפקוד בתוך המסגרת הצבאית.

*ההשתתפות בתכנית מותנית באישור ההתנדבות מצה"ל ובהכרה במשרד הרווחה.

אפ"י – אספרגר ישראל

סיוע לאנשים עם אספרגר ואוטיזם בתפקוד גבוה להשתלב בקהילה, לימודים, תעסוקה, פעילות חברתית.

פרטים ליצירת קשר:

זאב סלע – מנהל התכנית לשילוב צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות

מייל: zeevrakaz@gmail.com

טלפון: 052-457-8999

התכנית להנגשת המכינות הקדם צבאיות לצעירים עם מוגבלות – תכנית ארצית, רב נכותית.

קהל היעד:  צעירים עם מוגבלות בוגרי החינוך הרגיל והמיוחד, עומדים בדרישות הקבלה של המכינה לאחר קבלת ההתאמות הנדרשות, מתגייסים או מתנדבים לצבא.

במהלך תקופת הפיתוח נפעל לבחון את האפשרות לשלב גם מי שמתנדבים לשרות לאומי אזרחי. תכנית שנתית בהיקף של 24/7, כולל מגורים. מימון של כל שותפי התכנית, בהם גם משרדי הרווחה, החינוך, הבריאות והבטחון. יש השתתפות עצמית בהיקף משתנה ממכינה למכינה באופן זהה למשתתפים ללא מוגבלות.

 

שיבולים

תכנית הפועלת למתן זכות שווה לצעירים עם מוגבלות להשתלב במכינות הקדם הצבאיות כהכנה לשירות צבאי משמעותי ובכך להשפיע על עתידם כבוגרים משולבים בחברה הכללית.
שותפות של מועצת המכינות, אשלים- ג'וינט, משרד החינוך, משרד הביטחון, משרד הרווחה, משרד הבריאות, קרן רודרמן, הקרן לפיתוח שרותים לנכים בביטוח הלאומי ופדרציית ניו-יורק.

 

פרטים ליצירת קשר:

מחוז שפלה – עו"ס מיכל גב 054-4689079

מחוז מרכז – עו"ס מיכל דבש 054-6689718

מחוז צפון – הילה                  אורן 054-668-9711

מנהלת מחוז דרום – נועה קליין 054-4689023

תורמים במדים הינה תוכנית ייחודית המאפשרת לצעירים בגילאי 18-30 להשתלב במסלול התנדבות בצה"ל כלובשי מדים, בתפקידים משמעותיים ומגוונים! התוכנית מאפשרת כניסה מידית להתנדבות ולשיבוץ בבסיסי צה"ל השונים! צעירים המעוניינים ימשיכו להתנדבות פורמאלית בצבא. יתרונות התוכנית: מאפשר לצעירים לממש זכותם/חובתם לשירות בצה"ל ככל בני גילם, מאפשרת תקופת התנסות תעסוקתית משמעותית, המהווה הכנה אמתית לקראת יציאה לחיים עצמאיים בתחומי התעסוקה, החברה ועוד, מאפשרת חווית שירות צבאי לצעירים מקשת התפקודים – ליווי מותאם, שבוע עבודה מותאם, מתאפשרת גמישות בהתאם לצרכים שונים המתעוררים, השתלבות חברתית בסביבת חיילים צעירים והכרות עם מגוון אנשים בחברה הישראלית.

גוונים

ארגון לשינוי חברתי השואף לספק לכל אדם את התנאים המתאימים להתפתחותו. הארגון מלווה ומפעיל תכניות מגוונות לאוכלוסייה עם מגבלה.

פרטים ליצירת קשר:

office@stepforward.co.il

טלפון: 03-534-4435

תוכנית הליווי לבעלי צרכים מיוחדים הינה תכנית בה אנשי מקצוע ששימשו בעבר בתפקידים בכירים במערך הגיוס והמיון בצה"ל – מפקדים בכירים, אנשי רפואה, אנשי מיון ואנשי בריאות נפש כולם בוגרי מערך לשכות הגיוס בתפקידי מפתח בעצמם ויצרו תכנית הכנה ייחודית. התכנית הינה מודולארית ומותאמת ליחידים, קבוצות, בתי ספר, הורים, צוותים חינוכיים תנועות נוער ועוד.

צעד קדימה

למתלבטים לקראת גיוס לצה"ל (פטור/התנדבות/צו ראשון) המעוניינים ללמוד לעומק על המערכת הצבאית וההתמודדות של שילוב האספרגר בצבא – גליה בוקצ'ין, מנכ"לית שותפה ובעלת ידע וניסיון רב במערכת הצבאית.

פרטים ליצירת קשר:

רינה בילד -רכזת מועמדים

rr@ono.ac.il

050-5400037

טלפון משרד: 03-768-5137

 

רואים רחוק היא תכנית חדשנית המיועדת להכשיר בוגרים על הספקטרום האוטיסטי למקצועות נדרשים בצה"ל בהם יש להם יתרון יחסי. התכנית מיועדת לבוגרים מתאימים המעוניינים לשרת בצה"ל כמתנדבים.

משתתפים בתכנית: גילאי 18-25

היקף פעילות:
קורס הכנה – 3 חודשים – 5 ימים בשבוע – שעות 9-16
תקופת ההתנסות – 4 חודשים – 4 ימים בשבוע
שירות צבאי –  שנה עד שירות צבאי מלא.

הקורס מתקיים במרכז הארץ – בקריה האקדמית אונו
שירות צבאי ביחידות צבאיות שונות – רובן במרכז הארץ.

מימון:
קורס הכנה – השתתפות עצמית + תמיכת הביטוח הלאומי בהשתתפות בשכר הלימוד.
תקופת התנסות ושירות ביחידה – ללא השתתפות עצמית – תמיכת משרד הרווחה במסגרת מיזם משותף.

רואים רחוק

הארגון הינו חל"צ (חברה לתועלת הציבור) הפועל בשיתוף עם הקרייה האקדמית אונו ומטרתו להכשיר בוגרים על הספקטרום האוטיסטי למקצועות נדרשים בצה"ל ובשוק האזרחי, בהם יש להם יתרון יחסי. התכנית מיועדת לבוגרים מתאימים המעוניינים לשרת בצה"ל כמתנדבים, או להשתלב בשוק האזרחי במקצוע בו יש להם יתרון יחסי.

 *** המידע בדף זה נאסף עבורכם לצורך הנגשת המידע הרב ביותר אודות תכניות לצעירים ובוגרים בספקטרום האוטיסטי.
המידע בחלקו סופק על-ידי הגופים השונים ובחלקו נלקח מאתר האינטרנט ודפי המידע של התכניות.
אין העמותה אחראית לתוכן המידע ו/או לתוכן ואיכות התכניות השונות המוצגות כאן, ואין לראות במידע זה משום המלצה על תכנית זו או אחרת.
ט.ל.ח.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות