אודותנו

איך הכל התחיל

דרכינו הצטלבו במסגרת הקמת והדרכת קבוצות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים תחת חוגי סיירות של הקק”ל. במהלך שש שנים ליווינו את הקבוצות וחבריהן מילדות לנערות ולבגרות. עם הגיעם לבגרות ויציאה ממערכת החינוך היינו שותפות לחששות וללבטים – שלהם ושל הוריהם, לגבי המשך החיים. 

יחד עם אותם צעירים למדנו שבצאתם ממערכת החינוך, יש מעט שירותים לתפקוד הגבוה ומרביתם הועתקו ממסגרות של תפקוד נמוך ולא נבנו באופן ייחודי לאוכלוסייה. לכן האפשרויות נעו בין מסגרת סגורה ומוגנת מידי (שעלולה לעצור את ההתפתחות) לבין העדר מסגרת ושירותים.
על רקע זה צמח הרעיון להקים את המכינה.

החזון שלנו באבני דרך לחיים הוא לאפשר לכל אדם עם מוגבלות לחיות חיים עצמאיים ואוטונומיים בקהילה.

חיים אוטונומיים ועצמאיים אינם טמונים רק בדיור עצמאי, אלא גם ובעיקר באחריות על קבלת ההחלטות של האדם. התכניות שלנו באבני דרך לחיים הן בסופו של דבר כלי ופועל יוצא של תפיסה חינוכית-חברתית הגורסת כי אדם עצמאי הוא אדם השולט על חייו, מתוך הכרות עם החוזקות, החולשות וטווח היכולות שלו ובהתאם לרצונותיו. המיקוד הוא בשליטה של האדם בכל תחום ותחום.

כדי להגיע למקום שהמיקוד והשליטה הם בידיו של האדם יש לעבור תהליכים הדורשים זמן (ולעיתים הינם תהליך מתמשך שלא ניתן להגבילו בזמן), ולהבין כי האדם מתפתח לכל אורך חייו וזהו תהליך שלעולם אינו מסתיים. לכן חשיבות התכניות שלנו אינה במסגרת פיזית ופעילות חינוכית, אלא בעצם היותן מרחב המאפשר את התהליכים הללו.

 

ועד מנהל

פרופ' נטע זיו
יו"ר ועד מנהל

ממקימות ארגון "בזכות – המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות בישראל" ויושבת ראש הארגון בין השנים 1993-1996. חוקרת ומלמדת באקדמיה בתחום לימודי מוגבלות וזכויות אנשים עם מוגבלות.

שגב ירבעם
חבר ועד מנהל

חבר קיבוץ אורטל. ניהל בעבר חברות חקלאיות מובילות בצפון ומכהן כיום כמנכ"ל החברה לפיתוח הגליל. שגב מוביל את העשייה והפיתוח באזור עמק החולה, אצבע הגליל ורמת הגולן. ממלא מגוון תפקידים ציבוריים כחבר הנהלה ודירקטור.

פרופ' שיזף רפאלי
חבר ועד מנהל

מרצה וחוקר בתחום האינטרנט וחברת המידע. הוא עומד בראש מרכז שגיא לחקר האינטרנט, עמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן ועוסק רבות בייעוץ לגופים ממשלתיים ובינלאומיים בנושאי שימושי אינטרנט בממשל, למידה מקוונת, למידה בעידן המידע, חוכמת ההמונים, שיתוף מידע ועוד.

חן גרשוני
חבר ועד מנהל

ממייסדי אס"י - פעילי הקהילה האוטיסטית בישראל. פעיל בארגון האוטיסטים האירופי "אוטסקייפ". פירסם טור אישי, "מיומנו של אוטיסט", באתר מעריב nrg. השתתף בהפקת הסרט התיעודי "תפקוד גבוה" (ערוץ 8). כותב על אוטיסטים ושאר ירקות, ומנגן עם אוטיסטים ושאר להקות.

רונן גיל
חבר ועד מנהל

פעיל חברתי משחר נעוריו. נמנה עם ראשוני הקהילה האוטיסטית בישראל ופועל לקידום הגישה הביקורתית למוגבלות והזרוע האקדמית שלה - לימודי ביקורת מוגבלויות, בארץ ובעולם. בין מייסדי מרחבי שייכות (ע״ר) ומכהן כיו״ר ועד העמותה.

שירלי קני
חברת ועד מנהל

ממיסדות עמותת אבני דרך לחיים. בוגרת החוג למדעי המדינה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, בעלת הסמכה לייעוץ בהתפתחות קריירה וניסיון רב ברכזות וניהול מסגרות רווחה לנוער וצעירים בעלי מוגבלויות.

הצוות שלנו

ענבל וורטמן שהם

מנכ"לית שותפה ומייסדת, אחראית על תחום התכניות inbal@avneiderech.org.il

מאיה

מאיה גוטרמן

מנכ"לית שותפה, אחראית על תחום ארגון ומנהל maya@avneiderech.org.il

מיטל ליבנה

מנהלת משאבי אנוש meytal@avneiderech.org.il

לילך חרובי

סמנכ"ל כספים

עו"ס רועי גרדי

מנהל תחום התנהגות מאתגרת ועו"ס תכנית דולב roeeg@avneiderech.org.il

עו"ס יעל יולזרי

מנהלת תחום חיילים yaels@avneiderech.org.il

עו"ס מירית מירון

מנהלת תחום קהילה וקריירה miritm@avneiderech.org.il

מירי רזניק

מנהלת תחום מכינות

mirir@avneiderech.org.il

גלית אלבג

מנהלת תחום תמיכות בקהילה galit@avneiderech.org.il

עו"ס יסמין שרגיל

מטפלת רגשית ומדריכת צוותים, מנהלת תחום סטודנטים yasmins@avneiderech.org.il

עו"ס אודי שחורי

מטפל רגשי ומדריך צוותים, מנהל תחום טיפולים udischori@avneiderech.org.il

dir="rtl";