לו"ז יום אוריינטציה למשפחות

להכיר. ללמוד. לחוות. להנות.

אוטונומיה וקבלת החלטות

המתח שבין שמירה על מוגנות וביטחון ילדינו לבין לאפשר להם חופש ואוטונומיה נמצא בבסיסה של ההורות. האפוטרופסות החוקית של הורה מסתיימת כשילדיו בני 18, אך זו הריגשית והאתית אינה מסתיימת לעולם.

תיקון חוק האפוטרופסות והכשרות המשפטית הביא לנו את מושג "קבלת החלטות נתמכת". נבין את השינוי בתפיסה המשפטית – מה בין בחירה לאחריות, את התפיסה המוסרית – מה בין בחירה לזכויות, ואת האופן בו אוטונומיה מהווה בסיס לחיים עצמאיים ושוויון.

פאנל בגרות מתהווה

"בגרות מתהווה" זהו שלב בחיים שבין גיל ההתבגרות לגיל הבגרות, לרוב מדובר על גילאי 18-35. בשלב זה ישנה חשיבות גבוהה להתנסויות מגוונות, אשר מאפשרות לאדם בניית ידע על עצמו וכן התפתחות של מיומנויות הנדרשות בחיים הבוגרים לדוגמא: ניהול סיכונים, קבלת החלטות ועוד…

בפאנל נפגוש את נציגי תכניות העמותה ונשמע מהם על חוויותיהם מתקופת הבגרות המתהווה, תהליכי החקירה וההתנסות שהם עוברים וכן התובנות המרכזיות משלב זה.

סדנת מוגבלות ללא נראות

"כל אדם הוא גאון אבל אם תשפוט דג לפי היכולת שלו לטפס על עץ הוא יעבור את כל חייו בהרגשה שהוא טיפש" (אלברט איינשטיין)

לכולנו יש מגבלות יום יומיות, בסיטואציות מסויימות ובמקומות שונים בחיים שלנו אבל לא תמיד אנחנו מודעים להן, מודים בהן או מדברים עליהן. אז בואו נדבר!

בואו להרהר, לפתוח, להיפתח ולהקשיב. בסדנה נדון ונעמיק בהתמודדות עם מוגבלות, במגבלות הפרט ובמגבלות החברה, בעוצמה של מגבלות אלו וביחס כלפיהן, במחסומים של האדם ובחסמים העומדים בפניו.

דברי פתיחה וסיפור העמותה

איך הכל התחיל ומדוע היה צורך להקים עמותה? מה היו העקרונות שעל בסיסם הוקמה המכינה ובעקבותיה שאר התכניות של העמותה? מדוע העקרונות הללו כל כך חשובים ובאיזו תקופה בחיים הם קריטיים לקיומם של חיים בוגרים אוטונומיים ומלאים?

בסיום המושבים מוזמנים לקומת הגלריה – לכיבוד קל, היכרות עם תכניות העמותה השונות ביריד התכניות, להיפגש עם הצוות שלנו ולהנות מהנוף המדהים של נדידת הציפורים באגמון.

יום מהנה ומעשיר ותודה שבאתם להכיר!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות